sobota, 23 marca 2013

Laktator ręczny AKUKU

W końcu przyszła pora na opinię o laktatorze ręcznym AKUKU, który otrzymałam do testów w ramach współpracy.


Laktator ręczny Akuku jest przeznaczony do ściągania pokarmu z piersi matek. Siła ssąca laktatora zależy od nacisku pompki. Sprawdza się w każdej sytuacji kiedy występują trudności z karmieniem bezpośrednim piersią. Jest cichy, mały, dyskretny i bezpieczny (BPA free).
W zestawie znajduje się: laktator ręczny, zestaw do karmienia (butelka + smoczek), adapter dla butelek szerokootworowych.
Moja opinia:
Gdy wyjęłam laktator z opakowania wydał się bardzo lekki co sprawiło, że od razu pomyślałam"bubel", ale okazało się, że wcale tak nie jest.
Laktator dobrze się dopasowuje do piersi, również w ręce dobrze się go trzyma, siła ssąca jest bardzo dobra, może czasem aż za bardzo, ale wg mnie to na plus dla urządzenia, ponieważ nie wszystkim kobietom mleko równie mocno leci z piersi.
Pierwszych parę zassań trochę bolało, ale jak już mleko zaczęło lecieć, wystarczyło, że nacisnęłam rączkę, przytrzymałam i po trzech takich razach miałam już 30ml, jest to dobre, ponieważ nie trzeba ciągle naciskać rączki żeby odciągać mleko.

Butelka bardzo fajnie wygląda i nie chodzi tu o kolor:) dobrze się ją trzymie, smoczek wyglądem zbliżony jest do kobiecych brodawek, przez co łatwo dziecko nauczyć przez niego pić.
U nas smoczek przydał się podczas podawania syropków gdy syn był chory.
Jestem zadowolona z laktatora AKUKU, nie używam go ciągle, ale parę razy już się przydał, niestety nie należę do osób, które potrafią odciągać sobie mleko tylko za pomocą rąk, jest to dla mnie zbyt pracochłonne, a tak dzięki laktatorowi w niecałe 10 min mam odciągniętę 60ml mleka.


Producent: Al-Bis
Marka: Akuku
Cena: ok 49 zł
Strona internetowa: http://www.akuku.com.pl/

3 komentarze:

 1. o to rzeczywiście się sprawdził

  OdpowiedzUsuń
 2. zostałaś u mnie otagowana ;)

  http://bajkowyraj.blogspot.com/2013/03/liebster-blog-award.html

  zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jejku ja za swój dałam 130zł, ale się sfrajerowałam. Przydał mi się i to bardzo, zestaw był trochę bogatszy, ale korzystałam tylko z laktatora. A tutaj praktycznie to samo (stwierdzam po Twoim opisie) za taką niską cenę. Eh!

  OdpowiedzUsuńDziękuję za każdy komentarz, przynajmniej wiem, że ktoś czyta to co napiszę, kogoś to interesuje:):**
Na każdy komentarza staram się odpisywać tutaj.

 
Blogger Templates